10. květen 2021

2. video ,,Rodina ve světle Slova Božího“

«Jak si představujeme Boží lásku? Existuje na světě konkrétní realita, která nám pomáhá vidět tuto lásku na vlastní oči? Určitě existuje! Je to rodina! Boží obraz se odráží v muži a ženě, v manželské lásce: živá „ikona“, skrze kterou se projevuje Bůh ». Těmito slovy otevírá Svatý otec druhé z 10 videí, ve kterých se představuje papež František spolu s rodinami z různých částí světa.

Tématem videa je: Rodina ve světle Slova Božího a komentáře k první kapitole Exhortace „Ve světle Slova“.

Prostřednictvím série 10 videí, počínaje kapitolami apoštolské exhortace Amoris Laetitia, zve Svatý otec s pomocí několika rodin na společnou cestu. Máme znovu objevit rodinu jako dar, navzdory všem problémům, překážkám a výzvám, které rodiny dnes musí čelit.

Ke každému videu je přiložen průvodce, kterého mohou flexibilně využívat rodiny nebo různé církevní skupiny (diecézní, farní, komunitní). Každý průvodce je poté rozdělen na 4 části. Každou z nich lze použít k další reflexi v rodině nebo ve společenství za různých okolností.

Tento pastorační zdroj je iniciativou Úřadu (Dikastéria) pro laiky, rodinu a život ve spolupráci s Úřadem pro komunikaci v rámci iniciativ „Roku rodiny Amoris Laetitia“.

Průvodce ke 2. videu