22. srpen 2022

Mámu potřebuji. Posilujeme vězeňkyně v jejich mateřství

Posila matek v jejich rodičovských a partnerských kompetencích, to je záměr spolupráce Národního centra pro rodinu s Volonté Czech, která se zaměřuje na práci s vězni – rodiči.

V rámci spolupráce jsme matkám, které si trest odpykávají i s dětmi a matkám, které u sebe děti nemají, jsme dosud nabídly témata: Já a moje dítě, Jsem máma, Můj přínos společnosti, …

Práce a odpočinek, Spolupráce v rodině, Výchovné styly, Vánoční přání pro seniory, Co mě naučilo mateřství, Domov, Co chci říci své dceři, svému synovi a Sebepřijetí.

Matky dobře spolupracují, dotazují se a v mnohém se neliší od běžných rodičů, jejich tužeb, úsilí, radostí i proher. Smyslem naší práce je posílit je v tom, jak dobré je být rodičem, jak být pevným přístavem pro své děti, dávat jim hranice a motivovat je k dobrému. Současně chceme posílit matky před jejich návratem do společnosti, aby v sobě dokázaly objevit dary a talenty, schopnosti nebo zájmy, z nichž se může zformovat jejich budoucí zaměstnání, nebo rekvalifikace. Chceme jim dodat sebevědomí, aby se úspěšně uplatnily, život zvládly, nevracely se k trestné činnosti a byly přínosem pro společnost.