17. březen 2021

„OUR DAILY LOVE“- Naše každodenní láska

Naše každodenní láska: tak se jmenuje online konference, kterou 19. března pořádála Dikastérium pro laiky, rodinu a život, Římská diecéze a Papežský teologický institut Jana Pavla II. Konference zahájila rok věnovaný rodině u příležitosti pátého výročí vydání Amoris Laetitia.

Jde spíš o začátek cesty než o oslavu: apoštolská exhortace má podle organizátorů dosud neobjevené bohatství. Událost 19. března, která byla vysílána online na kanálech těchto tří institucí, byla pozváním k nadcházející práci.

„Papež chce vyprovokovat celou církev k tomu, aby se dala do pohybu,“ vysvětlují organizátoři, kteří chtějí přispět ke spojení pastorace a učení církve s ohledem na světové setkání rodin, které se má konat v Římě v roce 2022.

Akce byla rozdělena na dvě online schůzky a přenášena v živém vysílání na kanálu YouTube Institutu Jana Pavla II. a na platformách organizátorů.

Na prvním setkání, které vyvrcholo poselstvím papeže Františka, se představil kardinál Kevin Joseph Farrell, prefekt Dikastéria pro laiky, rodinu a život; kardinál Angelo De Donatis, papežský vikář pro římskou diecézi, a arcibiskup Vincenzo Paglia, velký kancléř Papežského teologického institutu Jana Pavla II. Pak následovalo vystoupení děkana institutu Pierangela Sequeriho a manželského páru Giuseppiny De Simone a Franca Miano , který se účastnil synod o rodině.

Druhá část odpoledne byla více akademického charakteru a byla moderovaná teologem Giovanni Cesare Pagazzim. Vystoupil Nurie Calduch-Benages z Gregoriánské univerzity, Antonio Pitta z Lateránské univerzity, Vincenzo Rosito z Institutu Jana Pavla II a biskup Dario Gervasi, pomocný římský biskup a delegát pro službu v rodině.

Setkání možné sledovat na:

https://www.youtube.com/channel/UCkI4OUXU7_LBguDrPZQKsng