20. červenec 2021

Rodinná politika a potřeba udržitelného demografického vývoje v evropském dialogu – 19. října 2021 v Senátu Parlamentu ČR

XX. ročník mezinárodních konferencí o rodinné politice bude sledovat komplexní otázku: jak se vypořádat se stávajícími zásadními obtížemi pro založení rodiny.

„Více peněz rodinám, více peněz – hlavně – seniorům“ slyšíme často a státní rozpočet se chvěje v základech. Přitom překážky pro založení rodiny zůstávají stejně obtížné…

Rodina je jednou z nejvíce ceněných životních hodnot. Založit rodinu ale není jen soukromé rozhodnutí. Evropa stárne a udržitelný demografický vývoj je zatím jen přáním. O to obtížněji se tvoři realistická rozhodnutí o důchodové reformě a péče o narůstající skupiny seniorů se stává čím dál tím větším otazníkem.

O jakých tématech bude řeč: očekávání od bytové politiky státu, příklad dobré praxe primární prevence rozpadu rodiny a poradenské praxe, kritický pohled na možnosti trhu práce a participace státu na optimální nabídce zkrácených úvazků, německý příklad tzv. opčních modelů časového rozvržení pracovního a soukromého života. Nebude chybět vhled do rodinné politiky našich sousedů ani výzkumný pohled na bezdětnost.

Program a možnost přihlášení bude k dispozici ve druhé polovině září.