07. duben 2020

Připravujeme XIX. ročník mezinárodní konference o rodinné politice: „Rodina a profese v Evropské unii v souvislosti s implementací nové směrnice Evropského parlamentu o rovnováze pracovního a rodinného života“

Plánované datum konference je posunuto na 21.9.2020.

Národní centrum pro rodinu ve spolupráci se senátním Výborem pro zdravotnictví a sociální politiku, Rodinným svazem ČR za podpory Hanns Seidel Stiftung připravují XIX. ročník mezinárodní konference o rodinné politice: „Rodina a profese v Evropské unii v souvislosti s implementací nové směrnice Evropského parlamentu o rovnováze pracovního a rodinného života“. Konference se uskuteční v prostorách Senátu Parlamentu ČR.

Cílem konference je reflexe otázek souvisejících s implementací evropské směrnice na situaci v České republice z pohledu našich a zahraničních odborníků. Téma je pro ČR velmi důležité, protože máme sice nízkou zaměstnanost matek nejmenších dětí, ale nadprůměrnou zaměstnanost matek dětí do 5 let věku a nejvyšší zaměstnanost matek dětí do 14 let. Jaké jsou možnosti opatření rodinné politiky? Co je žádoucí z pohledu státu?