Národní centrum pro rodinu
Podpořte iniciativu One of Us - stále chybí 150.000 podpisů PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Srpen 2013 09:37

one_of_us_logoV současné době stále chybí v Evropě téměř 150 tisíc podpisů pro iniciativu „Jeden z nás“. V ČR se zatím podařilo nasbírat pouze necelých 6 tisíc podpisů. Rádi bychom oslovili všechny, kterým není osud nenarozených dětí lhostejný, k podpisu této iniciativy, což můžete učinit elekronicky – do 1. listopadu 2013 na stránkách https://ec.europa.eu/.

Evropská občanská iniciativa JEDEN Z NÁS je jednou z prvních registrovaných EOI v Evropské unii. Jejím cílem je podstatný pokrok v ochraně lidského života v Evropě od jeho početí. Na základě definice lidského embrya jako počátku vývoje lidské bytosti, která byla dána v nedávném rozsudku Evropského soudního dvora (ECJ) (Brüstle vs. Greenpeace), „Jeden z nás“ žádá EU, aby přestala financovat aktivity, které předpokládají ničení lidských embryí, obzvláště v oblastech výzkumu, rozvoje a zdravotnictví. "Jeden z nás" má větší politický potenciál než kterákoli jiná iniciativa, která se dosud uskutečnila na ochranu důstojnosti osoby a života od početí v evropském měřítku. Politici z celé EU si díky této iniciativě mohou uvědomit, že právo na život je pro mnohé voliče důležité a že s tím musí počítat. Když může být dosaženo shody u jednoho milionu občanů nebo i více, mohl by být napříč Evropou ustaven konkrétní etický standard v otázkách týkajících se úcty k důstojnosti každého člena lidské rodiny, ať je jakkoli mladý. Cílem iniciativy je konkrétní zákaz financování politiky, která ničí život z rozpočtu EU, a také politická změna a větší vědomí potřeby respektu k přáním tolika evropských občanů. Dále by mohla být pozitivně ovlivněna jurisdikce Evropského dvora pro lidská práva, kde čekají na vyřízení mnohé bioetické případy.
 

Týden pro rodinu

Spolupracující centra

mapa_center_CR

Synoda o rodině 2014–2015

synoda_small

Zasílání novinek

Přejete si pravidelně dostávat na Váš e-mail aktuality z Národního centra pro rodinu? Vyplňte prosím přihlašovací formulář.

Jméno:

E-mail:

20. výročí MRR

logo_MRR
20. výročí
Mezinárodního roku rodiny